Vēsture

Beisbola vēsture Latvijā un Baldonē

1985.gadā esot bijušas pirmās beisbola spēles Latvijā un divi no šī sporta veida tālaika piekritējiem atgriezās 2003.gadā, lai piedalītos pirmajā Latvijas beisbola čempionātā. Rolands Priverts(“BBB”), Ivars Mulks(Rīgas “Diamonds”). Uz šo brīdi – ne viens, ne otrs – nav atrodami kādā beisbola komandā.
1991.gads-Sigulda. Tiek dibināts Siguldas beisbola klubs. Tas tiek darīts, cerot piesaistīt jauniešus un bērnus šim sportam. Siguldas beisbola klubs pastāv vēl šobrīd, Siguldas komanda katru gadu no 2003. piesakās Latvijas čempionātam.
2002.gads-Baldone. Georgs Barons sāk meklēt beisbolu Latvijā – neatrod. Grūti atrastie noteikumi tiek rūpīgi izstudēti, viņam pievienojas Uldis Rēķis. 2003.gada martā Georgs veic pirmo investīciju beisbolā-tiek iepirkti cimdi, vāles, bumbas, notiek testi metienos, ķērienos un skrējienos Baldones stadionā. Nākamā investīcija ļauj pasūtīt pirmos kreklus, it kā pirmajiem beisbolistiem un doties uz Dobeli pirmajā reklāmspēlē. 2003.gada 16.maijā tiek dibināta SSO “Latvijas pirmais beisbola klubs”, tiek radīta mājas lapa (www.beisbols.lv) , jau kreklos ietērpti 22 beisbolisti, klubam ir ap 40 cimdiem, daudz nūjas, treniņlaukums, neskaitāmas bumbas. Tiek aizvadītas reklāmspēles Kuldīgā, Tukumā, Baldonē, kur baldonieši spēlē ar rīdziniekiem (“Bastardi”). Dobelē pirmie reklāmspēļu augļi – vietējai komandai palīdz ar ekipējuma sagādi un iegādi Kanādas latvietis. Par Baldones aktivitātēm raksta “Sporta avīze”, tas arī kalpo par izšķirošo pagriezienu Latvijas beisbolā, jo pēc pāris nedēļām Jānis Ertners un Jānis Rozītis (abi Sigulda) satiekas ar Georgu Baronu (Baldone), visi ir neaprakstāmi priecīgi, kad viens otru atraduši. Aizvada 3 spēles savā starpā, un nolemj tā paša 2003.gada septembra beigās rīkot turnīru, ko baldonieši uzdrīkstas nosaukt par 1. Latvijas čempionātu. Tikmēr par atbalstīšanu transporta jautājumos paziņo Baldones dome ar Karīnu Putniņu vadībā. Dzimst Rīgas “Diamonds” (Raimonds Koptenkovs) pēc reklāmspēles Dobelē. Baldones klubs noslēdz vienošanos ar “Daiļrade RC” par kausa izgatavošanu.
2003.gada 27.septembris-Daugavas stadions. Pirmo iemetienu pirmajā Latvijas beisbola čempionātā veic Kārlis Streips. Čempionātā piedalās 8 komandas no Baldones, Siguldas, Rīgas, Dobeles. Notiek 7 spēles, kuru rezultātā par čempionu kļūst Siguldas“YMCA”, otro vietu iegūst BBB (Baldone). Ar Līgas Usānes pūlēm un viņai pateicoties, par čempionātu raksta “Vakara ziņas”, “Sports”, “Diena”, delfi portālā tiek izvērsta plaša lasītāju diskusija.
2004.gada 6.marts-Viļņa. Interlīgas kongress, kurā uzaicināta piedalīties arī Latvijas delegācija. Interlīga piedāvā divas vietas Latvijas komandām. Latviju šajā turnīrā pārstāvēs “BBB” un “YMCA” . Mūsu komandas piedalās Interlīgas B grupā, kur labāku vietu iegūst BBB – 2. ( aiz Ruklas Vilkas – 7.vieta Lietuvā).
2004.gada 3.aprīlī notiek 1. starptautiskais turnīrs beisbolā Latvijā ( Baldone)
4 komandu turnīrs ar Lietuvas 5. stiprākās komandas līdzdalību – Viļņas „Vanagai” arī uzvar, 2. vietu iegūst BBB, 3. paliek Sigulda un 4. – Rīgas izlase (BSK „Rīga”, „Bastardi”).
2004. gada Latvijas čempionātā spēlē 4 komandas – Baldones BBB iekļūst finālā, kurā zaudē BSK „Rīga” – Raimonds Koptenkovs ( Rīga) tiek atzīts par labāko treneri.
2005. gads izvēršas par paģiru gadu pēc iepriekšējiem panākumiem Baldonei, bet Latvijā notikumi turpinās – Sigulda turpina spēlēt Interlīgā . Ar Rīgu sadala Latvijas čempiontitulu, bet Baldone līdz sezonas beigām neaizvada pat visas spēles – Latvijas čempionātu noslēdz 2 komandas, to arī varam uzskatīt par bīstamāko momentu beisbola izmiršanai. Rīga uzvar 2. reizi pēc kārtas. Tā paša gada jūnijā, jūlijā tiek izspēlēts Amber Cup, ko izveido 2. stiprākās komandas no Latvijas (BSK”Rīga”, Sigulda) un Ruklas Vilkas( Lietuva).

2006. gadā ar pilnīgi jaunu komandu atgriežas Baldone, turnīra tabulā Baldone spēj aiziet garām „Rīga-2”, bet līdz sezonas beigām nespēj noķert pieredzē Siguldas komandu, kas kārtējo reizi tiek finālā pret Rīgu un atkal zaudē – Rīga – 3 – kārtējie Latvijas čempioni.
2006.gads – Pirmo reizi spēlē Latvijas izlase (treneris Jānis Ertners, 5 spēlētāji no Rīgas, 5 no Siguldas un 1 no Baldones. Latvijas izlase uzvarēja turnīrā „Dzelzs vilks”, kas katru gadu notiek Ruklā ( Lietuva), arī Amber Cup pirmo reizi izcīna Latvijas komanda – BSK „Rīga”, nosacītu neveiksmi (vienīgo) latvieši piedzīvoja jaunajā „Baltijas izaicinājuma kausā”, kur, no 6 komandām, abas Latvijas komandas ieguva 4. un 6. vietu – attiecīgi Rīga un Sigulda. 2007. gada sākumā tiek dibināta Latvijas beisbola Federācija.
2007. gadā Latvijas čempionātā solīja piedalīties 8 komandas, izspēlēt pēdējo reizi (5. gads) Daiļrade RC kausu , divas stiprākās komandas (pagājušā gada ieskaite) piedalās Amber Cup, Baltijas izaicinājuma kausā, „Dzelzs Vilka’ kausā – atkal Latvijas izlase.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s
%d bloggers like this: